Holiday-Village

holiday_village-3_Obszar roboczy 1
Sea and home on the sea sand.

Wakacje nad morzem w Polsce

Wakacje nad morzem

Oficjalnie sezon wakacyjny jest już rozpoczęty. Część osób zapewne ma zaplanowane gdzie, kiedy i jak spędzi tegoroczne wakacje. Jednak dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze gdzie się udać, przedstawiamy kilka pomysłów dzięki którym tegoroczny urlop będzie niezapomniany. Jeśli ktoś chciałby spędzić niezapomniane  wakacje w Zastaniu niedaleko morza bałtyckiego w przepięknej okolicy serdecznie zapraszamy.

Cheerful young mother swims in the sea
Young beautiful couple walking on beach near sea

Plaża i woda

Jeśli chodzi o nasze plaże nad Bałtykiem – to niewiele się zmieniło od zeszłego sezonu – nadal są piaszczyste i w wielu miejscach szerokie na kilkadziesiąt metrów, a urodą biją na głowę większość kurortów nad Morzem Śródziemnym i nie tylko. Mimo, że ich czystość w wielu miejscach pozostawia dużo do życzenia, sytuacja nie jest zła – tylko w kilku miejscach widzieliśmy plaże, o których można by powiedzieć, że są brudne.

Generalnie najczystsze plaże mają ośrodki na zachodnim wybrzeżu – od Świnoujścia aż po Pogorzelicę, a drugi rejon to pas pomiędzy Ustką a Karwią. W tym drugim regionie plaże są też najszersze. Mimo, że najszersza plaża w Polsce jest w Świnoujściu, a prymat z nią walczy podobno plaża w Helu, to jednak właśnie kawałek wybrzeża pomiędzy Ustką a Karwią robi pod tym względem najlepsze wrażenie, ze szczególnym wyróżnieniem plaży w Dębkach, którą oceniamy jako najpiękniejszą w Polsce.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *